GoAsia
Cara ke Shimonoseki dari Busan

Cara ke Shimonoseki dari Busan

Kemaskini terakhir: 17 Oktober 2026
Kandungan

Berada di hujung semenanjung Korea di Busan, laut terasa kurang seperti penghalang dan lebih seperti jambatan. Walaupun ramai pelancong memilih kesibukan lapangan terbang antarabangsa, terdapat keindahan abadi dalam menyaksikan lampu bandar kedua terbesar Korea Selatan memudar di kejauhan semasa anda belayar menuju pantai Jepun. Laluan merentasi Selat Korea ke Shimonoseki adalah perjalanan maritim klasik yang menghubungkan dua budaya melalui sejarah perdagangan dan perjalanan yang dikongsi.

Tiket kereta api, bas, penerbangan dan feri

Tempahan dan pembayaran dikendalikan oleh 12Go, bukan GoAsia. Kami mungkin menerima komisen jika anda menempah melalui pautan kami.

Shimonoseki, yang terletak di hujung barat Honshu, menawarkan pengenalan yang lebih santai ke Jepun berbanding hab besar Tokyo atau Osaka. Dengan memilih feri semalaman, anda mengubah pemindahan ringkas menjadi pengalaman yang selesa, bangun semasa kapal menavigasi Selat Kanmon yang sempit. Ia adalah perjalanan yang digemari oleh mereka yang menghargai pergerakan perjalanan perlahan dan perspektif unik tiba di negara baharu melalui air.

Selat Kanmon berhampiran Shimonoseki dilihat dari atas
Selat Kanmon berhampiran Shimonoseki dilihat dari atasFoto: Takasunrise0921 / Wikimedia Commons, CC BY 2.5

Busan ke Shimonoseki dengan Feri

Feri semalaman Kampu Ferry ialah pautan laut terus antara kedua-dua bandar. Feri berlepas dari Busan pada pukul 21:00 dan tiba di Shimonoseki pada pukul 07:45 keesokan paginya, dengan pelayaran kira-kira 11 jam.[1] Dua buah kapal berkongsi perkhidmatan ini, iaitu Seong Hee yang berbendera Korea dan Hamayuu yang berbendera Jepun.[2] Anda boleh mendapatkan tempat untuk pelayaran ini dengan mudah dengan menempah melalui GoAsia.cc, memastikan kelas kabin pilihan anda ditempah sebelum anda tiba di terminal.

Pengalaman Kabin: Dari Kelas Kedua ke Suite

Setiap kapal menawarkan bilik kelas kedua dengan bantal, tilam dan selimut, tiga jenis kelas pertama (gaya Jepun, twin dan untuk empat orang), bilik deluxe dengan tab mandi dan pancuran, serta suite dengan teres peribadi.[3][4] Tambang dewasa sehala ialah 9,000 yen untuk kelas kedua, 12,500 yen untuk kelas pertama, 18,000 yen untuk deluxe dan 28,000 yen untuk suite. Jika anda menempah bilik kelas pertama, deluxe atau suite untuk bilangan orang yang kurang daripada kapasiti bilik, Kampu Ferry mengenakan tambahan bayaran. Semasa daftar masuk di Busan, anda juga membayar caj kemudahan pelabuhan 4,400 won dan surcaj bahan api 6,000 won, secara tunai sahaja.[5]

Kedua-dua kapal mempunyai restoran, tempat mandi awam, bilik karaoke, sudut permainan, kedai bebas cukai dan mesin layan diri, dan Seong Hee turut mempunyai kedai serbaneka GS25. Kad kredit tidak diterima di atas kapal. Hamayuu hanya menerima yen Jepun, manakala Seong Hee menerima yen dan won Korea.[3][4]

Membandingkan Pilihan Anda

KelasTambang dewasa, sehalaTempohKeselesaan
Kelas kedua9,000 yen[5]Kira-kira 11 jam[1]Asas
Kelas pertama12,500 yen[5]Kira-kira 11 jamTinggi
Deluxe18,000 yen[5]Kira-kira 11 jamPremium, dengan tab mandi
Suite28,000 yen[5]Kira-kira 11 jamPremium, dengan teres peribadi

Tips untuk Perjalanan dari Busan ke Shimonoseki

  • Daftar masuk tepat pada masanya: Daftar masuk di terminal Busan dibuka dari pukul 13:00 hingga 17:30 untuk pelayaran pukul 21:00, jadi pastikan anda tiba dalam tempoh itu untuk menguruskan daftar masuk serta urusan pelabuhan dan imigresen.[1]
  • Bawa wang tunai: Caj pelabuhan semasa daftar masuk hanya boleh dibayar secara tunai, dan kad kredit tidak diterima di atas kapal, jadi bawa won dan yen.[5]
  • Persediaan Mabuk Laut: Selat Korea kadang-kadang boleh bergelora. Jika anda mudah mabuk perjalanan, adalah idea yang baik untuk mengambil ubat kira-kira satu jam sebelum kapal berlepas dari Busan.
  • Lawati Pasar Karato: Sebaik sahaja anda tiba di Shimonoseki, menuju ke Pasar Karato. Ia terkenal dengan sushi segar dan ikan buntal (fugu), menyediakan hidangan pertama yang sempurna di Jepun.
  • Semak Keperluan Visa: Pastikan pasport anda sedia untuk imigresen Jepun. Kebanyakan pelancong menerima cop pelancong standard, tetapi keperluan berbeza mengikut warganegara, jadi sahkan ini sebelum menuju ke jeti.

Jadual

Feri Busan - Shimonoseki $ 95.91–249.63 11j
  • →  Tatami 21:00
  • →  Deluxe Twin 21:00
  • →  2nd Class Dormitory 21:00
  • →  1st Class 2pax 21:00
  • →  1st Class 4pax 21:00
  • →  Double Bed Room 21:00

Pertanyaan Umum

Bagaimana saya boleh menempah tiket dari Busan ke Shimonoseki?

Gunakan alat tempahan di halaman ini untuk membandingkan pengangkutan yang tersedia dari Busan ke Shimonoseki, termasuk harga dan jadual terkini.

Apakah cara termurah untuk pergi dari Busan ke Shimonoseki?

Cara termurah ialah katil kelas kedua di atas feri semalaman Kampu Ferry, dengan tambang dewasa sehala 9,000 yen, ditambah caj pelabuhan dan bahan api yang dibayar semasa daftar masuk.

Apakah cara terpantas untuk pergi dari Busan ke Shimonoseki?

Feri semalaman ialah sambungan terus antara kedua-dua bandar ini. Feri berlepas dari Busan pada pukul 21:00 dan tiba di Shimonoseki pada pukul 07:45 keesokan paginya.

Berapa lama masa yang diambil dari Busan ke Shimonoseki?

Pelayaran mengambil masa kira-kira 11 jam, berlepas pada waktu petang dan tiba keesokan paginya.

Adakah makanan termasuk di atas feri dari Busan?

Senarai tambang pengendali tidak menyebut tentang makanan. Kapal mempunyai restoran dan mesin layan diri yang menjual snek, roti dan minuman, jadi anda boleh membeli makanan di atas kapal.

Bolehkah saya membayar dengan kad kredit di atas feri?

Tidak. Kad kredit tidak diterima di atas kapal. Hamayuu hanya menerima yen Jepun, Seong Hee menerima yen dan won Korea, dan caj pelabuhan semasa daftar masuk dibayar secara tunai.

Bila saya perlu mendaftar masuk di terminal feri Busan?

Daftar masuk di terminal Busan dibuka dari pukul 13:00 hingga 17:30 untuk pelayaran pukul 21:00.

Sumber dan latar belakang

Nombor dalam teks seperti [1] merujuk kepada sumber-sumber ini.

  1. [1] Kampu Ferry: Time table. Diakses pada 15 Oktober 2026.
  2. [2] Kampu Ferry: Ships (Hamayuu and Seong Hee). Diakses pada 15 Oktober 2026.
  3. [3] Kampu Ferry: Seong Hee: cabins and facilities. Diakses pada 15 Oktober 2026.
  4. [4] Kampu Ferry: Hamayuu: cabins and facilities. Diakses pada 15 Oktober 2026.
  5. [5] Kampu Ferry: Fare & charges. Diakses pada 15 Oktober 2026.

Harga dan masa perjalanan dalam panduan ini hanyalah anggaran, bukan tawaran langsung. Pakej yang ditempah mungkin merangkumi pemindahan dan masa menunggu selain perjalanan utama. Semak tawaran yang dipilih, lokasi pengambilan dan syarat semasa sebelum menempah.